Iasiul deschide seria de competitii locale CLSD2011

Liceul Teoretic Miron Costin, Liceul Teoretic Vasile Alecsandri, Liceul Teoretic Ion Neculce (Tg. Frumos) GS Radu Cernatescu si Colegiul National se vor intrece la Iasi pentru a afla care sunt cele mai tari trupe de street-dance din judet si cine va reprezenta Moldova in Marea Finala Nationala programata pentru 12 martie, la Bucuresti.

Pe langa trupele participante, de spectacol se vor ocupa si dansatorii Quasar Dance, care au in spate experienta participarii la competitii internationale de gen, cum sunt renumitele Battle of the Year BALKANS si HIP HOP International Romania.

Etapa locala Iasi va incepe la orele 15:30 la Casa de Cultura a Studentilor si este organizata de Quasar Dance si OneBeat Dance Studio.

Sponsori ai evenimentului: Canyon (www.canyon-tech.com), ACA-Demia Group (www.aca-demia.ro), School Friendly (www.schoolfriendly.ro), Laser Maxx (www.lasermaxx.ro), Hollywood Multiplex (www.hmultiplex.ro), Dor de Bucovina (www.dordebucovina.ro), Kangol, Jukebox Travel (www.jukeboxtravel.ro), Street-Art (www.street-art.ro), AVON (www.avoncosmetics.ro), agaphoto (www.agaphoto.ro), Fundatia Tineri pentru Tine (www.y4y.ro), OneBeat Fashion, OneBeat Events, OneBeat Casting, StreetDance Camp 2011 (www.dancecamp.streetdance.ro).

Parteneri media: Music Channel (www.1music.ro), Radio 21 (www.radio21.ro), www.220.ro, Sapte Seri (www.sapteseri.ro), Teen Press (www.teenpress.ro), Status Pimp (www.statuspimp.ro), www.metropotam.ro, www.monden.info, Elevate (www.elevate.ro), www.calificativ.ro, www.anyplace.ro, www.tillate.com, www.hipmag.ro, www.radardemedia.ro, www.sofresh.ro, www.bronews.com, www.evenimente-bucuresti.ro, www.hiphopbog.ro, www.onlinestudent.ro, www.escoala.ro, www.diseara.ro, www.viatadeliceu.ro, www.presainblugi.com, www.scolidans.ro, www.UZR.ro, www.infodance.ro, www.dancenews.ro, www.musichat.ro, www. nextparty.ro .