Premiera CLSD2011: Lansam provocarea si pentru cei mici prin CLSD Kids

Pentru a se inscrie in competitie, micii dansatori trebuie sa se inscrie, prin intermediul coordonatorului trupei, pe website-ul oficial al evenimentului la http://cupaliceelor.streetdance.ro/inscrieri/kids-sub-14-ani.html, si sa realizeze un show tematic propriu pe care sa-l prezinte apoi pe scena Cupei Liceelor la Street Dance 2011.

Concursul va avea loc in Bucuresti (pentru trupele din Bucuresti) pe 26 februarie in Club Princess incepand cu ora 13.00. In Constanta, CLSD Kids se va desfasura tot pe 26 februarie, cu incepere de la ora 17:00, la Casa de Cultura a Studentilor.

Pentru trupele din “Alte Judete” calificarile vor avea loc pe 12 martie in Club Princess, incepand cu ora 13.00, iar in aceeiasi zi trupele din Bucuresti, Constanta si cele calificate din alte judete se vor duela in Marea Finala Nationala KIDS.

“Talentul si pasiunea pentru dans nu au varsta! Ne-am propus sa introducem aceasta categorie in programul Cupei Liceelor la Street-Dance pentru ca dorim sa aducem in prim-plan si sa rasplatim deopotriva eforturile si celor mai mici dintre dansatori. Avem convingerea ca atat in Bucuresti, cat si La Constanta, sunt multe trupe de copii care vor raspunde provocarii lansate si vor urca pe scena competitiei”, a declarat Ana-Maria Lungu – manager OneBeat Dance Studio.

Sponsor al sectiunii: School Friendly (www.schoolfriendly.ro)

Sponsori ai CLSD 2011: Canyon (www.canyon-tech.com), ACA-Demia Group (www.aca-demia.ro), Laser Maxx (www.lasermaxx.ro), Hollywood Multiplex (www.hmultiplex.ro), Dor de Bucovina (www.dordebucovina.ro), Kangol, Jukebox Travel (www.jukeboxtravel.ro), Street-Art (www.street-art.ro), AVON (www.avoncosmetics.ro), agaphoto (www.agaphoto.ro), Fundatia Tineri pentru Tine (www.y4y.ro), OneBeat Fashion, OneBeat Events, OneBeat Casting, StreetDance Camp 2011 (www.dancecamp.streetdance.ro).

Parteneri media: Music Channel (www.1music.ro), Radio 21 (www.radio21.ro), www.220.ro, Sapte Seri (www.sapteseri.ro), Teen Press (www.teenpress.ro), Status Pimp (www.statuspimp.ro), www.metropotam.ro, www.monden.info, Elevate (www.elevate.ro), www.calificativ.ro, www.anyplace.ro, www.tillate.com, www.hipmag.ro, www.radardemedia.ro, www.sofresh.ro, www.bronews.com, www.evenimente-bucuresti.ro, www.hiphopbog.ro, www.onlinestudent.ro, www.escoala.ro, www.diseara.ro, www.viatadeliceu.ro, www.presainblugi.com, www.scolidans.ro, www.UZR.ro, www.infodance.ro, www.dancenews.ro, www.musichat.ro, www.nextparty.ro .