fbpx

Cine va ocupa podiumul bucurestean al Cupei Liceelor la Street Dance 2011? Aflam pe 5 martie in Princess Club la Finala

Liceenii din Bucuresti se vor confrunta sambata in cadrul celei de-a treia probe – cea de colaj impus – si la a doua runda de crew battle, in urma carora vom afla cine va ocupa anul acesta mult-ravnitul podium.

Pana acum liceenii din CN Spiru Haret, cei din Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza si cei din CN Matei Basarab se afla in fruntea clasamentului preliminar, insa membrii juriului sunt de parere ca prestatia trupelor la ultimele probe poate rasturna situatia. Mai mult decat atat, concursul de popularitate – in care toti cei prezenti la eveniment isi pot vota echipa favorita aducandu-i puncte suplimentare – continua si pe durata Finalei Bucuresti, fiind o alta maniera prin care trupele participante pot fi propulsate pe primele locuri.

Pe scena vor reveni si Xela Nam si Lu-K, cu Street Style – imnul oficial al competitiei.

Tot in acest weekend, etape locale de calificare vor mai avea loc in alte doua orase. Podiumul constantean se va stabili vineri (4 martie) in Club Vansses, spectacolul incepand de la orele 19.00, iar la Brasov, trupele de liceeni vor urca pe scena Centrului Cultural Reduta pe 5 martie, de la orele 16.00.

Doar o etapa ne mai desparte de Marea Finala Nationala a celei mai cool competitii intre licee! Asa ca, weekendul acesta, daca esti licean sau pur si simplu iubesti dansul, nu sta acasa: vino sa-i vezi pe cei mai buni din orasul tau!

Sponsori ai evenimentului: ACA-Demia Group (www.aca-demia.ro), School Friendly (www.schoolfriendly.ro), LaserMaxx Romania (www.lasermaxx.ro), Hollywood Multiplex (www.hmultiplex.ro), Dor de Bucovina (www.dordebucovina.ro), Kangol, Jukebox Travel (www.jukeboxtravel.ro), Street-Art (www.street-art.ro), AVON (www.avoncosmetics.ro), agaphoto (www.agaphoto.ro), Fundatia Tineri pentru Tineri (www.y4y.ro), OneBeat Fashion, OneBeat Events, OneBeat Casting, StreetDance Camp 2011 (www.dancecamp.streetdance.ro).

Parteneri media: Music Channel (www.1music.ro), Radio 21 (www.radio21.ro), www.220.ro, Sapte Seri (www.sapteseri.ro), Teen Press (www.teenpress.ro), Status Pimp (www.statuspimp.ro), www.metropotam.ro, www.monden.info, Elevate (www.elevate.ro), www.calificativ.ro, www.anyplace.ro, www.tillate.com, www.hipmag.ro, www.radardemedia.ro, www.sofresh.ro, www.bronews.com, www.evenimente-bucuresti.ro, www.hiphopbog.ro, www.onlinestudent.ro, www.escoala.ro, www.diseara.ro, www.viatadeliceu.ro, www.presainblugi.com, www.scolidans.ro, www.UZR.ro, www.infodance.ro, www.dancenews.ro, www.musichat.ro, www.nextparty.ro, www.event-maniax.ro.